Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovory

Před zahájením soutěže VHL jsme se zeptali Adama Barboříka na pár otázek. Dozvíte se,  co nového se přes "hokejové" prázdniny změnilo. Jak na kluzišti, tak v zákulisí. Chceme poděkovat Adamovi, že si udělal čas a rád zodpověděl na naše otázky. Děkujeme.

1. Ahoj Adame,otázka na rozjezd: Jakou práci vykonáváš nebo zastupuješ na zimním stadione v B-B?

Zdravím hokejové nadšence a fanoušky Buldogs Teamu!

Od prosince 2012, kdy jsem se stal zaměstnancem Hokejové Akademie a Hokejového klubu Brumov-Bylnice by se dalo říct, že jsem si udělal takzvané „kolečko“ po různých pracovištích v klubu, kde jsem se setkal a nabral zkušenosti cirka ve všem .

V posledních týdnech, kdy se krystalizují týmy pro start nové sezóny Valašské hokejové ligy mám nyní na starosti komunikaci se zástupci všech týmů, přípravu soupisek a většinu související administrativy.

Dále se připravuje nadcházející víkend 23. - 24. srpna Memoriál Josefa Maňáka, kde mám na starosti organizační rozdělené turnaje, rozlosování a celkový harmonogram. Mimo jiné se na tomto turnaji představí i několik hráčů vašeho týmu Buldogs, proto určitě přijďte fandit! :-)

Kromě toho v letním období přijíždí na náš Zimní stadion hokejové, ale i krasobruslařské kempy jak z Česka, tak i ze zahraničních států jako je Slovensko, Rusko, Ukrajina, Polsko aj. kde se taktéž starám a organizaci jejich náplně.

V neposlední řadě se dokončuje rekonstruovaná budova Hokejové Akademie nedaleko Zimního stadion BBSS, kde budu mít pozici týkající se provozu.

 2. Na jaké novinky se můžeme těšit na stadione nebo v jeho okolí?

Co se týče Zimního stadionu v Brumově-Bylnici, fanoušci a hokejoví hráči se mohou těšit na dokončující práce na nově vystavenou přední část objektu, ve které bude restaurace s příjemným posezením a výhledem na hokejovou plochu při zápasech vašeho oblíbeného týmu, několik pokojů pro ubytování a ve spodních patrech zázemí – šatny pro hokejové týmy jak VHL tak HC BBSS a rozhodčí.

Jak už jsem zmínil dokončuje se rekonstrukce budovy Hokejové Akademie v blízkosti Zimního stadionu, kde budou moci hráči VHL a veřejnost využívat prostory moderně vybavené posilovny, hokejové střílny s trenažéry na vystřelování puků a bruslícího pásů pro zlepšení techniky a fyzické kondice.

3. Co soutěž VHL? Jaké jsou nové propozice soutěže?

Dne 10.8. se konala schůze zástupců týmu VHL, kde se řešila otázka rozdělení týmů to skupin a novinky pro budoucí sezónu.

Zástupci týmů si odsouhlasili změnu skupin ze 4 - A, B, C, D jako bylo minulou sezónu nově na 3 – A, B, C. Zvýšením počtu skupin a týmů ve skupině A vidíme zlepšení tím, že si i týmy z bývalé skupiny B zahrají nyní více kvalitních, ale i vyrovnaných utkání a neztratí motivaci na kvalitní sehrání celé sezony. Podrobný rozpis rozdělení skupin VHL můžete dohledat na stránkách hokejbrumov.cz.

Další z novinek pro budoucí sezónu bude zpřísnění kontroly hráčů, kteří by chtěli nastupovat za více týmů a hlavně posilování týmů z vyšší soutěže do nižší. Jedinou výjimkou bude střídavý start hráče nad 50let.

Odsouhlasenou změnou bude, že by se mělo vyskytovat v názvu týmu část obce, sídliště nebo město.

Po základní části se bude hrát nové play-off oproti minulým ročníkům.

Hráči a realizační tým VHL budou mít zvýhodněné ceny na vstup do budovy Hokejové Akademie.

Nové broušení bruslí na speciální brusce v prostorách Zimního stadionu.

Týmy VHL si budou moci dohledat na internetových stránkách a nástěnce před vstupem na Zimní stadion číslo šaten ve které budou po dobu jejich utkání.

Páteční zápasy budou začínat cca v 18:45 do 23:45 a nedělní zápasy budou končit cca 22:30.

4. Sleduješ nebo sledoval jsi Buldogs Team a tvůj pohled na něj.

Buldogs Team jsem sledoval od jeho založení. Mám v něm mnoho dobrých kamarádů, s kterými jsem vyrůstal a doposud jsme spolu v kontaktu. Po každém odehraném kole sleduju vaše statistiky a občas proběhne i malé hecování. :-) Velmi dobrou myšlenkou je propagace týmu prostřednictvím internetových stránek. Bylo by velmi dobré, kdyby se tento nápad rozšířil i do ostatních týmů VHL. Dále jsem byl součástí Buldogs i přímo na ledě, když jsem dělal rozhodčího v některých jejich zápasech. Buldogs jsou podle mého názoru moderní aktivní tým, kteří se od svého založení velmi zlepšili a budou zlepšovat i dál. Jak už to u většiny týmů VHL bývá, střídají vyrovnané výkony s nevyrovnanými, proto když budou dbát na poctivou účast na všech zápasech ve stejném hráčském počtu, mohou dosáhnout ještě lepšího umístění než v minulé sezóně. :-)

5. Za jaký tým budeš tuto sezonu hrát?

Na konci minulé sezony VHL jsem koketoval s nabídkou právě Buldogs Teamu, ale nakonec se tyto jednání zastavily na mrtvém bodě. Dále mě oslovilo ještě několik týmů VHL z různých kategorií, ale zůstávám nejspíš jako doposud v týmu HC Bohuslavice nad Vláří - skupina B, kde jsem našel dobrou partu a styl hokeje který mi vyhovuje.:-)

6. I nadále budeš působit jako rozhodčí?

Pokud mi to čas a chuť dovolí, určitě bych se měl objevit v některých zápasech na ledové ploše jako nekompromisní muž v pruhovaném.:-))

 

Děkuji za rozhovor a přeji Buldogs týmu hodně sil a zdraví do nadcházejícího ročníku VHL!